Gyakori keresési kifejezések
A természet és a környezet iránti tudatosságunk növekedésével együtt jár az a vágyunk, hogy saját földdarabkánkat fenntarthatóbbá és természetközelibbé tegyük. Ez a növények trágyázására is vonatkozik. A birkák gyapját már évek óta természetes trágyának nevezik. De igazából mennyire jó trágya a birkagyapjú?
Bégetve, nagy, lógó fülekkel és vastag bundával sétálgatnak a réten, és élvezettel rágják a füvet. Ami első ránézésre idilli hangulatnak tűnik, másodjára igazi tájgazdálkodásnak bizonyul, hiszen juhok nélkül sok zöld terület egyszerűen eltűnne. A gátaknak különösen jót tesznek gyapjas négylábú barátaink, mivel a talaj folyamatos taposásával tömörebbé teszik az altalajt, és így megakadályozzák a gátak állapotromlását. A hamburgi és a nürnbergi repülőtér is felismerte ezeket az előnyöket, és a juhokat természetes fűnyíróként használja.
A juhtenyésztésnek köszönhetően minden évben jelentős mennyiségű gyapjú halmozódik fel. Bár ez a matt, olajos gyapjú gyakran nem alkalmas ruházati cikkek készítésére, kiválóan alkalmas trágyaként való felhasználásra. A gyapjú ugyanis számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, amely nagyon kedvezően hat a növények növekedésére. Használhatod a közvetlenül a juhoktól származó friss és mosatlan nyers gyapjút vagy a pellet formájában megjelenő gyapjút.
Ez azt jelenti, hogy a gyapjú trágyaként használható - és egyes kertekben mulcs-anyagként is használják. De van néhány kritikus pont is, amit figyelembe kell venni a nyers gyapjúval való trágyázásnál:
Tekintettel a gyapjú pozitív tulajdonságaira, ma már a szerves gyapjú-alapú trágyák széles választéka áll rendelkezésre. Ennek során a gyapjút apró pelletekké tömörítik. A gyapjú alapú trágyához gyakran adnak
A COMPO birkagyapjúval készült szerves trágya kiegyensúlyozottabb tápanyag-összetételű, mint a nyers juhgyapjú. Ez azt jelenti, hogy szerves juhgyapjú-trágyánk mindhárom makrotápanyagot - a nitrogént, a káliumot és a foszfátot - megfelelő mennyiségben tartalmazza. Ez lehetővé teszi, hogy a „COMPO hosszúhatású BIO trágya univerzális gyapjúval” nevű terméket alaptrágyaként használd az összes kerti, gyümölcs- és zöldségnövényed számára.
Ezen kívül a birkagyapjút apró darabokra aprítják a trágyapellet előállítása során. A mechanikus feldolgozási mód elérhetőbbé teszi a tápanyagokat a mikroorganizmusok számára. A talajban lévő organizmusok aktiválása szintén serkenti a talaj élővilágát.
A trágyának természetes azonnali és hosszú távú hatása van. Ez azt jelenti, hogy a tápanyagok egy része a trágyázás után azonnal a növények rendelkezésére áll. Egy másik része pedig lassan fejti ki a hatását. Mivel a trágya akár öt hónapig is hat, sok növény számára elegendő egyetlen tavaszi főtrágyázás.
A magas pH-értékből eredő probléma, amely előfordulhat a tiszta juhgyapjúval történő trágyázáskor, szintén megkerülhető más szerves anyagok hozzáadásával. A COMPO gyapjú trágya már nem befolyásolja a pH-szintet, és alkalmas minden kerti talajhoz.
A COMPO BIO lassan oldódó szerves trágyában a gyártási folyamat és más szerves nyersanyagok hozzáadása fokozza a birkagyapjú vízmegtartó képességét. Ez azt jelenti, hogy a növények még száraz időszakokban is élvezhetik a jobb vízellátást a trágyának köszönhetően. Duzzasztó hatásának köszönhetően a talajt még inkább fellazítja, és javul a növények gyökereinek oxigénellátása.
Ha nyers gyapjúval szeretnéd trágyázni a növényeid, a mosatlan birkagyapjút tépkedd apró darabokra, és helyezd közvetlenül az ültetőgödörbe, vagy dolgozd bele egy kis kapával a gyapjút a talajba. Ezután öntözd meg a talajt. Alternatívaként használhatsz pellet formájú gyapjútrágyát is.
HOGYAN FOGJ HOZZÁ?
1
Kövesd a csomagoláson található adagolási utasításokat.
2
Ha a növények már jól megtelepedtek, szórd ki a birkagyapjú trágyát a növény körüli talajra.
3
Egy kapával óvatosan dolgozd be a pellet formájú trágyát a talaj felső rétegeibe. Új ültetések esetében egyszerűen szórd a pelletet az ültetőgödörbe.
4
Jól öntözd meg a növény körüli talajt.
Itt találod gyapjú alapú műtrágyáinkat:
Ez is érdekelhet: